Loading...

Esinejad

Eesti Vabariigi justiitsminister

Urmas Reinsalu on lõpetanud Tallinna 37. keskkooli ja Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal. Aastatel 1996–1997 oli ta Justiitsministeeriumis avaliku õiguse valdkonna spetsialist. Seejärel töötas president Lennart Meri sisepoliitika nõunikuna ja kantselei direktorina. Aastatel 2001–2002 töötas Urmas Reinsalu Res Publica poliitilise sekretärina ja kuni 2003. aastani Sisekaitseakadeemias lektorina. Urmas Reinsalu on X, XI ja XII Riigikogu koosseisu liige. Aastatel 2012–2014 oli Urmas Reinsalu Eesti Vabariigi kaitseminister ja alates 9. aprillist 2015 on ta Eesti Vabariigi justiitsminister. Urmas Reinsalu on Isamaa ja Res Publica Liidu liige.

Konkurentsiameti peadirektor

Märt Ots nimetati Konkurentsiameti peadirektoriks 2008. aasta alguses. Eelnevalt on ta töötanud  Tööstus- ja Energeetikaministeeriumis, Riiklikus Energiaametis peadirektori asetäitjana, Majandusministeeriumi energeetika investeeringute osakonna peaspetsialisti ja juhatajana ning AEA Technology PHARE projektijuhina. 2001-2007. aastani oli Märt Ots Energiaturu Inspektsiooni peadirektor.

Märt Ots on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli 1991. aastal ja omandanud tehnikateaduste magistrikraadi 2002. aastal.
2016. aastast on Märt Otsal doktorikraad elektroenergeetikas.

 

Justiitsministeeriumi kantsler

Norman Aas asus kantslerina tööle 2014. aasta septembris.

1997.–2005. aastal töötas ta mitmel ametikohal prokuratuuris. 2005. aasta veebruarist kuni 2014. aasta augustini töötas riigi peaprokurörina.

9. novembril 1975 sündinud Aas on lõpetanud Nõo reaalgümnaasiumi. 1994.–1998. aastal õppis ta Tartu ülikooli õigusteaduskonnas, 1999–2001 Greifswaldi ülikooli õigusteaduskonnas, kus omandas õigusteaduse magistri kraadi (summa cum laude).

Norman Aas on pidanud Eesti kõrgkoolides karistusõiguse ja kriminaalmenetluse loenguid ning kirjutanud ja toimetanud hulga artikleid karistusõiguse ja kriminaaljustiitssüsteemi teemal.

keraamik

Liisu Arro, keraamik ja Arro Keraamika asutaja.

Liisu Arro on lõpetanud politoloogia õpingud Helsingi Ülikoolis ning Eesti Kunstiakadeemias keraamika erialal ning täiendanud ennast Portugalis. Ta on keraamikaga tegelenud 2002. aastast alates. 2006. aastal  avas Liisu oma keraamika ateljee. 2016 alustas ta Arro Keraamika brändi all tootmist Vista Alegre tehases Portugalis, milleks vajaliku investeeringu kogus Fundwise’i ühisrahastusplatvormil. Portugalis toodetakse Liisu pere kolme põlve kunstnike (Epp Maria kokamägi, Jaak Arro, Imbu Lind ja Luulik Kokamägi) loominguga portselannõusid.

Liisu on eksponeerinud oma töid nii ühis- kui isiknäitustel Eestis, Inglismaal, Taanis ja Saksamaal. Kunstnikku inspireerib kõik tavaline ja igapäevane. Tema töödes põimuvad omavahel kirg elu vastu ning põhjamaine vaoshoitus, mille tulemuseks on tehniliselt kvaliteetne ja ainulaadne looming, mida inimestel on võimalik igapäevaselt kasutada.

Eesti Energia juhatuse esimees

Hando Sutter on Eesti Energia juhatuse esimees alates 2014. aastast.
Enne seda vastutas ta Nord Pooli Balti riikide ja Venemaa regiooni juhtimise eest. Nord Pool on juhtiv elektribörs maailmas, millel kauplevad nii Põhjamaade kui ka Baltikumi elektritootjad ja –ostjad. Hando Sutter on varem töötanud ESS Groupis (hilisem G4S), Tolaram Investmentsis, Olympic Entertainment Groupis ja US Investis. Sutter on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis mehaanikainseneriks ning läbinud ärimagistri kursuse EBSis.


Tallinna Lennujaama kommertsdirektor

Eero Pärgmäe on lõpetanud Tartu Ülikooli turunduse ja välismajanduse eriala ning töötanud 14 aastat majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, neist kaheksa transpordi asekantslerina; enne Tallinna Lennujaama kommertsdirektori ametikohale asumist 2015. aastal oli Pärgmäe teaduspargi Tehnopol arendus- ja kinnisvarajuht.

AS-i Infortar juhatuse esimees

Ain Hanschmidt on Infortar AS juhatuse esimees, AS Eesti Gaas nõukogu esimees ja AS Tallink Grupp nõukogu liige. AS Infortar on Eesti üks suuremaid investeerimisettevõtteid ja AS Tallink Grupp suuraktsionär. 

Kaupmeeste Liidu tegevjuht

Riin Savi on Kaupmeeste Liidu tegevjuht alates 2015.aasta novembrist. Kaupmeeste  Liidu juhina on Savi üheks eesmärgiks seadnud valdkondliku eneseregulatsiooni edendamise ning huvigrupi esindusorganisatsioonina teadmistepõhise poliitikakujundamise tähtsustamise. Savi sõnul on üha enam vajalik kaubandusvaldkonna kujundamine laiemas ühiskondlikus võtmes.

Riin Savil on varasemalt töötanud Tallinna Tehnikaülikoolis halduspoliitika teadurina ja  Tartu Ülikoolis teadusprorektori nõunikuna. Savil on doktorikraad avalikus halduses (TTÜ) ja magistrikraad võrdlevas haldusjuhtimises (Konstanzi Ülikool, Saksamaa).
 


Maksu- ja Tolliameti peadirektor

Marek Helm on Maksu- ja Tolliameti peadirektor alates detsembrist 2011.
Aastatel 2009–2011 oli Marek Helm Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler.
Aastatel 2007–2009 oli ta Siseministeeriumi sisejulgeoleku ühendasutuse loomise juht, aastatel 2006–2007 ministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler ning 2006. aastal ministeeriumi sisejulgeolekupoliitika osakonna juhataja.
Aastatel 2004–2006 oli Marek Helm Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja.
Aastatel 2003–2004 oli ta Tolliameti peadirektori asetäitja tollijärelevalve ja kohtueelse uurimise valdkonnas.
Varasemalt on ta töötanud Tolliameti Edela Tolliinspektuuri juhatajana, tollijärelevalve osakonna osakonna juhatajana ja Pärnu tollipunkti inspektorina.
27. oktoobril 1973. aastal Kuressaares sündinud Helm on lõpetanud Vändra Keskkooli ja Sisekaitseakadeemia tolli eriala ning omab Tallinna Tehnikaülikooli haldusjuhtimise magistrikraadi.

SEB privaatpanganduse strateeg

EBS haridusega Peeter Koppel oli aastatel 2006–2008 investeeringujuht ettevõttes Evli Securities AS ja aastatel 2006–2008 väärtpaberija valuutamaakler Sampo Pangas. Alates 2008. aastast kuni tänaseni töötab Koppel SEB Pangas privaatpanganduse strateegina, kus tema ülesandeks on varade investeerimine. Peamiselt vastutab ta investeerimisportfellide allokatsiooni ja tootlikkuse eest. Samuti on tema ülesandeks kommunikatsioon klientidega..

AS Cybernetica juhatuse esimees

Oliver Väärtnõu asus Cyberneticat juhtima 2014.aastal, olles varasemalt töötanud Riigikantselei strateegiabüroo direktori ja ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse tegevjuhina.

Oliver on töötanud ka Rootsis ja Taanis, keskendudes peamiselt rahvusvahelistele suhetele ja juhtimiskonsultatsioonile. Ta on peaministribüroo Teadus- ja Arendusnõukogu liige, Eesti Kaubandus-ja Tööstuskoja juhatuse liige ja SCCFIV nõukogu liige. Oliveril on innovatsiooni- ja tehnoloogiapoliitika magistrikraad Sussexi ülikoolist.


Põhjala pruulikoda

Tiit on üks Põhjala pruulikoja loojatest. Varem on ta  töötanud Skypes ja Hansapangas tarkvara testimise ja monitooringu valdkonnas. Täna juhib Tiit Pipedrive´i  tarkvara testimise ja automatiseerimise valdkonda.